O nas

Radiologiczną diagnostyką stomatologiczną zajmujemy się od 1992 roku. Wykwalifikowani specjaliści oraz najnowocześniejsza aparatura pozwalają nam zaoferować najwyższą jakość świadczonych usług.

Dysponujemy zaawansowanym technologicznie i w pełni cyfrowym sprzętem diagnostycznym:
• pantomografem Orthophos XG 3
• pantomografem z cefalostatem Orthophos XG5 Plus CephW marcu tego roku poszerzyliśmy naszą ofertę o najnowsze narzędzie diagnostyczne w radiologii stomatologicznej-tomografię wolumetryczną z obrazowaniem 3D.

Badania są drukowane na foliach rentgenowskich firmy Agfa przy użyciu profesjonalnej drukarki w standardzie DICOM, spełniając kryteria diagnostycznych radiogramów.

Na życzenie badania mogą być nagrane również na płytę CD w wymaganym przepisami standardzie cyfrowej wymiany informacji medycznych (DICOM) co pozwala zachować wysoką jakość obrazu.

Zdjęcia wewnątrzustne (pojedynczych zębów) nadal wykonywane są na błonach rentgenowskich w technologii analogowej aparatem Heliodent DS firmy Sirona. Z naszych doświadczeń wynika, że cyfrowe detektory obrazu dostępne obecnie na rynku utrudniają wykonywanie badań niektórych obszarów jamy ustnej ponieważ nie modelują się na krzywiznach podniebienia i dna jamy ustnej co powoduje dyskomfort u pacjenta i obarczone jest dużą liczbą zdjęć powtórzonych.